Nagyot javult a fogyasztói bizalom az USA-ban a Michigan Egyetem felmérése szerint, miközben az inflációs várakozások stabilak maradtak.
Az Európai Unió és az eurózóna gazdasági hangulata 2024 harmadik negyedévében alig mozdult el, még most is kifejezetten negatív a Gazdasági Hangulatmutató (Economic Sentiment Indicator – ESI) adatai alapján. A legnagyobb uniós gazdaságok közül Németország továbbra is szenved, ami Magyarország számára is rossz előjel.
Az Európai Bizottság csütörtökön közzétett jelentése szerint júniusban nőtt a fogyasztói bizalom az euróövezetben. A jelentés megerősítette az előzetes adatokat, miszerint a fogyasztói bizalmi mutató 0,3 ponttal emelkedett mind az euróövezetben, mind az Európai Unió egészében. Az index így mínusz 14 ponton állt az euróövezetben és mínusz 12,9 ponton az EU-ban - írta az Európai Bizottság.
Javult kissé a gazdasági hangulat novemberben, de még mindig alapvetően pesszimista várakozásokat tükröz az euróövezetben az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóság (DG ECFIN) legfrissebb kimutatása alapján.
A vártnál nagyobb mértékben romlott és két éves mélypontot ért el a gazdasági hangulat szeptemberben az euróövezetben az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának (DG EcFin) csütörtöki jelentése alapján.
Júliusban váratlanul nagy mértékben, a Covid-válság kezdetén mértnél alacsonyabb szintre csökkent az üzleti hangulat Németországban a ZEW gazdasági kutató intézet felmérésében.
Májusban egy évvel korábbi alacsony szinten stagnált a gazdasági hangulatindex az euróövezetben az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin) havi rendszeres felmérése alapján.
Az inflációs spirál kialakulásának megakadályozására vár lépéseket az Európai Központi Banktól a német kormány gazdasági tanácsadó testületének, a Bölcsek Tanácsának egyik tagja, aki egy csütörtöki gazdasági fórumon kifejtette, hogy az EKB-nak el kellene fordulnia az "olcsó pénz" politikájától.
Márciusban a vártnál jobban alakult, tavaly február óta a legmagasabb szintre emelkedett a Sentix gazdaságkutató intézet euróövezeti befektetői bizalmi indexe.
Bár a válság óta minden országban javult az emberek gazdasági helyzettel kapcsolatos megítélése, a múlt sebei nem múltak el nyomtalanul. A Pew Research közvélemény-kutatása szerint a magyarok fele ítéli meg kedvezőnek a gazdaság aktuális állapotát, azonban csak 35%-uk gondolja azt, hogy a mostani gyerekek pénzügyileg kedvezőbb helyzetben lesznek majd, mint a mostani felnőttek. Ezzel pesszimizmusunkat tekintve a középmezőnyben vagyunk.
Augusztusban már a második egymást követő hónapban javult az euróövezeti befektetői hangulat júniusban, miután enyhült az attól való félelem, hogy teljes körű kereskedelmi háború robban ki az Európai Unió és az Egyesült Államok között.
Áprilisban nyolc hónapja a legalacsonyabbra csökkent az Európai Bizottság euróövezeti (DG ECFIN) üzleti hangulatindexe a pénteki adatközlés után, ami újabb kellemetlen jele a lassuló konjunktúrának az övezetben. Néhány napja a német Ifo hangulatindex egyéves mélypontra bukott.
Váratlanul nagyot romlott a német befektetői hangulat májusban: a ZEW gazdasági hangulatindexe az áprilisi 11,2 pontról 6,4 pontra esett vissza, miközben az elemzői konszenzus javulást vetített előre.
Januárban kismértékben romlott az üzleti hangulat Németországban az Ifo gazdaságkutató felmérése szerint, noha a piacon lényegében az index stagnálására számítottak.
Tovább nyomasztja a németeket az egyre csak gyengülő eurózóna, míg a geopolitikai feszültségek nem csitulnak. Ennek eredőjeként a német gazdasági hangulatot tükröző Zew-index 2012 novembere óta most először újra negatív tartományba került, vagyis általános pesszimizmust mutat. A főindex értéke októberben - alulmúlva a várakozásokat - egészen -3,6 pontig süllyedt.
Az elmúlt fél évben egyedül Magyarországon romlott az ország gazdasági teljesítményének megítélése a visegrádi országok közül - a TÁRKI júliusi kutatása szerint. Az északi szlávok - a csehek, a szlovákok és a lengyelek - kedvezőbbnek ítélik gazdaságuk teljesítményét a félévvel ezelőtti időszakhoz képest - olvasható a TÁRKI jelentéséből.
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.